fbpx

Ukrajina: Nemáme nič spoločné so skupinou, ktorá prenikla na územie Ruska

Reklama
Zdroj foto: facebook.com/zelenskiy

Ukrajina v pondelok poprela, že by sa podieľala na vniknutí na ruské územie. Vyjadrenie Kyjeva prišlo po oznámení Moskvy, že bojuje proti skupine sabotérov, ktorí prekročili hranicu v ruskej Belgorodskej oblasti. TASR informácie prevzala od agentúry AFP.

Ukrajina sleduje udalosti v Belgorodskej oblasti Ruska so záujmom a skúma situáciu, nemá však s tým nič spoločné,“ uviedol poradca ukrajinského prezidenta Michajlo Podoľak. Podľa jeho slov by mohlo ísť o aktivitu ruských „partizánskych skupín“.

Ukrajina už predtým poprela zodpovednosť za viacero hlásených sabotážnych útokov na ruskom území.

Gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov v pondelok oznámil, že hranicu Belgorodskej oblasti prekročila z Ukrajiny skupina sabotérov, ktorých sa snažili „zlikvidovať“ ruskí vojaci a agenti tajných služieb. Neskôr povedal, že zranenia utrpelo najmenej šesť ľudí, a to pri ostreľovaní dediny Glotovo a mesta Grajvoron.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre ruské médiá povedal, že cieľom prieniku je odvrátiť pozornosť od bojov v meste Bachmut na východe Ukrajiny, o ktorom Moskva tvrdí, že ho dobyla. O sabotážnej skupine podľa Peskova informovali aj ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie