Umelá inteligencia prichádza s ďalšou novinkou: Slovákom uľahčí komunikáciu

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay.com

Najsilnejšou stránkou hlasového asistenta je jeho schopnosť tlmočiť. Môžete hovoriť po slovensky, a chatbot preloží vašu reč do cudzích jazykov, alebo naopak, prekladá z angličtiny do slovenčiny. Svoju zručnosť predvádza aj v rozprávaní príbehov; ak ho požiadate o rozprávku alebo vysvetlenie známeho faktu, obstojne sa s tým popasuje. Na druhej strane, pri slovných hrách sa ukazuje ako menej úspešný. Napríklad v hre meno-mesto-zviera-vec mal problém s počítaním a nesprávne zaradil niektoré objekty.

 

Nové pravidlá hry

Hlasový asistent od OpenAI, ktorý je súčasťou platenej verzie ChatGPT, prináša revolúciu do interakcie medzi človekom a umelou inteligenciou. Vďaka prirodzenému jazyku môžete zadávať príkazy a dostávať odpovede prispôsobené vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na jazyk či formu výstupu môžete využiť moderné funkcie AI.

V súčasnosti má pokročilý hlasový režim niekoľko obmedzení. Predovšetkým nie je pripojený na internet a nemôže pracovať s aktuálnymi informáciami. Taktiež nie je plne integrovaný so systémami smartfónov, čo znamená, že nemôžete žiadať o predčítanie správ alebo informácie o počasí. Zatiaľ je obmedzený na prostredie aplikácie ChatGPT a funguje len ako klasický chatbot.

 

Hlasový dialóg sa však môže hodiť pre tých, ktorí majú problém s písaním na mobile, čo by mohlo byť obzvlášť užitočné pre seniorov. Okrem toho poslúži ako interaktívny prekladač na dovolenke, stačí chatbotovi povedať: „Hej, niekto teraz hovorí anglicky, prosím, prelož mi to do slovenčiny.“

Budúcnosť integrácie do inteligentnej elektroniky

Existuje však ešte jedna vec, ktorá je spojená s obmedzeným fungovaním hlasového asistenta len v aplikácii. Na rozdiel od konkurencie ako Google a Amazon, ktoré majú vlastný hardvér a operačné systémy, takže ich asistentov môžete aktivovať hlasom, Advanced Voice sa musí spúšťať v aplikácii, čo je pomerne zložitý proces.

 

Keby bol Advanced Voice dostupný cez inteligentné slúchadlá, reproduktory alebo asistenčné obrazovky, ako to robí Google, bolo by to omnoho praktickejšie. Neostáva teda nič iné, len dúfať, že OpenAI sa rozhodne vyvinúť vlastné zariadenia, ktoré by reagovali na aktivačné heslo ako „Hej, ChatGPT“. O tomto sa už špekuluje niekoľko mesiacov.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie