fbpx

V Bratislave na pochode sa zišli stovky ľudí. Objavila sa aj Greta Thunberg

Reklama
Na snímke známa aktivistka Greta Thunbergová na pochode v Bratislave. Zdroj: FACEBOOK/Otvorená Kultúra

V utorok podvečer sa konal pochod za slobodu a demokraciu v Bratislave, kde sa zišli stovky ľudí. Medzi nimi bola aj známa aktivistka Greta Thunberg.

Pochod sa začal o 17.00 h na Námestí SNP a pokračoval na Námestie slobody. Za pochodom stoja organizácie Otvorená Kultúra!, Platforma pre demokraciu, Klimatická koalícia, občianske združenie Mier Ukrajine a organizátori občianskych protestov z dvadsiatich slovenských miest.

Švédska rodáčka nevystúpila na pódiu, na pochode sa zúčastnila ako bežná občianka. „Spolu s tisíckou ľudí dnes Bratislavou kráčala Greta Thunberg. Je to pre nás signál, že nie sme sami. Ľudia sa spájajú naprieč sektormi, ale i naprieč krajinami,“ napísali organizátori pochodu v utorok po zhromaždení na sociálnej sieti.

„Nesúhlasíme s pretváraním verejnoprávnych médií, neodbornými zásahmi do prírody, obmedzovaním slobody mimovládnych neziskových organizácií,“ uviedli v stanovisku organizátori pochodu.

Nesúhlasia ani s návrhmi zákonov a opatrení, ktoré podľa nich majú obmedziť slobodu zhromažďovania sa a sťažiť prístup verejnosti k informáciám. Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Greta Thunberg začínala ako školáčka pri tichých protestoch pred švédskym parlamentom. Postupne naštartovala nové globálne hnutie mladých ľudí, ktorí si uvedomujú hrozbu klimatickej krízy a žiadajú politických a podnikateľských lídrov aby zasiahli, kým je ešte čas.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie