fbpx

V centre Chicaga zomreli dvaja študenti. Páchatelia ich zastrelili priamo na ulici

Na snímkach zábery z miesta činu. Zdroj: reprofoto/CBS News

Dvaja spolužiaci zo strednej školy v Chicagu zomreli po tom, čo ich zastrelili v piatok počas obeda v kaviarni. Bolo to v čase, keď je oblasť zvyčajne preplnená turistami, študentmi, robotníkmi a cestujúcimi. Informoval o tom portál CBS News.

Pátranie po podozrivých pokračovalo od piatka. Zástupca náčelníka centrálnej kontrolnej skupiny chicagskej polície Jon Hein o povedal, že odhadom šesť študentov opúšťalo Innovations High School na 17 N. State St., keď dve vozidlá – sedan tmavej farby a športovo-úžitkové vozidlo – zastavil pozdĺž Wabash Avenue.

Niekoľko ľudí vystúpilo z vozidiel a spustilo paľbu – zasiahli dvoch študentov, chlapcov vo veku 16 a 17 rokov. Pred streľbou nedošlo k žiadnej konfrontácii, povedal Hein.

Jedného z tínedžerov rýchlo odviezla sanitka, zatiaľ čo záchranári podľa svedkov pokračovali v CPR u druhého tínedžera ďalších asi desať minút. Svedkovia povedali, že počuli dva alebo tri výstrely. Dvaja tínedžeri ležali na chodníku blízko výťahu vedúceho na nástupište.

Ďalší svedkovia uviedli, že videli auto s dvoma ľuďmi vo vnútri prichádzať a jeden z nich vystrelil z okna. Ozbrojenec potom vystúpil z vozidla, keď sa jeden z tínedžerov pokúsil utiecť a trikrát vystrelil.

Polícia uviedla, že 17-ročného chlapca postrelili do pravého bedra a hrudníka a 16-ročného chlapca postrelili do hrude. Obaja tínedžeri boli prevezení do Northwestern Memorial Hospital, kde zomreli.

Kancelária súdneho lekára okresu Cook identifikovala 17-ročnú obeť ako Monteria Williamsa a 16-ročnú obeť ako Roberta Bostona. Obaja žili na mestskej časti Near West Side.

Momenty pred a po streľbe boli všetky zachytené na neďalekej monitorovacej kamere. Video ukazuje obe obete, ako kráčajú, keď pri nich zrazu zastavuje SUV tmavej farby. Najmenej jednu osobu vidieť, ako uteká z auta a útočí na obete. Strelec potom vbehne späť do auta.

Ulice v okolí boli po streľbe uzavreté. Strelci však unikli. AJ niekoľko hodín po streľbe zostali guľky na vonkajšej strane šachty výťahu. Guľky rozbili aj neďaleké okno Múzea ilúzií.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie