fbpx

V korupčnej kauze špeciálneho exprokurátora Dušana Kováčika prerušili stíhanie

Reklama
Na snímke uprostred obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. prichádza na Najvyšší súd SR 24. mája 2022 v Bratislave. Najvyšší súd (NS) SR odsúdil bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na osemročný nepodmienečný trest s minimálnym stupňom stráženia. Súd určil tiež peňažný trest vo výške 100.000 eur. Zdroj: FOTO TASR/Pavol Zachar

Sudca Špecializovaného trestného súdu prerušil trestné stíhanie v korupčnej kauze bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Piatkový termín hlavného pojednávania na banskobystrickom pracovisku ŠTS je preto zrušený. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Dnes bolo Generálnej prokuratúre SR zo strany ŠTS oznámené, že sa termín hlavného pojednávania dňa 24. mája ruší z dôvodu prerušenia trestného stíhania, pričom žiadne bližšie okolnosti neboli súdom špecifikované,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová. Prokuratúra podľa jej slov aktuálne nedisponuje uznesením o prerušení trestného stíhania v danej trestnej veci.

Obžaloba za úplatky

Dušan Kováčik podľa obžaloby zobral 50-tisícový úplatok ukrytý v knihe s vyrezanými stranami. Podplatiť ho mal podnikateľ Peter Košč s väzbami na SIS. Chcel, aby vtedajší špeciálny prokurátor zariadil, že trestné stíhanie nikam nepovedie v dvoch prípadoch, loboval za seba aj za kamaráta. Košč je na úteku a zdržiava sa zrejme v Kanade. Samotný Kováčik si odpykáva osemročný trest za iný prípad korupcie.

V súvislosti s aktuálnou kauzou mu prokurátor navrhol zvýšenie trestu na štrnásť rokov a peňažný trest 200-tisíc eur. Obaja obžalovaní vinu popierajú.

Podľa zákona by mal proces pokračovať, keď dôvody prerušenia trestného stíhania pominú. Na súde dosiaľ zazneli záverečné reči prokurátora aj obžalovaného Petra Košča, tú prečítala jeho obhajkyňa Eva Mišíková, keďže súd od začiatku pojednáva v jeho neprítomnosti. Záverečná reč Dušana Kováčika sa očakávala v piatok, píšu aktuality.sk.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie