fbpx

V Žiline zasadili 638 nových stromov, chcú zmierniť dosah klimatickej zmeny

Reklama

V Žiline zasadili počas vlaňajšej jesene a tohtoročnej jari 638 nových stromov za viac ako 320.000 eur. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej ich zasadili v lokalitách, kde budú mať najväčší význam v boji s klimatickou zmenou a uhlíkovou stopou.

Samospráva zasadila novú líniovú zeleň najmä ako prícestné stromoradia a aleje v okolí centra mesta, cintorínov a priemyselných zón. „Sadenie stromov sa uskutočnilo v dvoch etapách, pričom obe radnica ukončila v závere apríla. Použité druhy drevín sú odolné voči klimatickým zmenám a škodcom. Ich zdravotný stav a vitalita sa budú pravidelne monitorovať,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Aktuálna klimatická situácia je podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho jednou z prioritných tém mesta. „Veľmi pozorne vnímame potrebu reagovať a podnikáme opatrenia na boj s klimatickými zmenami, ktoré zároveň zlepšujú životnú úroveň obyvateľov. Vysadenie líniovej zelene je jedným z dôležitých krokov, v ktorých budeme v budúcnosti pokračovať,“ podotkol.

Výsadba líniovej zelene je financovaná z projektu Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy v meste Žilina, podporeného v rámci Nórskych Grantov 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu SR.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie