fbpx

VIDEO: Diváci bučali na Djokoviča počas zápasu. TOTO im odkázal

Reklama
Srbský tenista Novak Djokovič sa teší z výhry nad Holgerom Runem z Dánska po osemfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone v pondelok 8. júla 2024. V pozícii dvojky "pavúka" si poradil s pätnástym nasadeným Runem v troch setoch 6:3, 6:4 a 6:2. Sedemnásobný wimbledonský víťaz sa vo štvrťfinále stretne s deviatym nasadeným Austrálčanom Alexom De Minaurom. Zdroj: FOTO TASR/AP

37-ročný srbský tenista Novak Djokovič potvrdil pozíciu favorita a postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde predviedol zatiaľ najlepší výkon. Lenže fanúšikovia na centrálnom kurte poväčšine fandili nórskemu tenistovi. 

V pozícii dvojky „pavúka“ si poradil s pätnástym nasadeným Dánom Holgerom Runem v troch setoch 6:3, 6:4 a 6:2.

7-násobný wimbledonský víťaz sa vo štvrťfinále stretne s deviatym nasadeným Austrálčanom Alexom De Minaurom, ktorý v osemfinále zdolal Francúza Arthura Filsa za takmer tri hodiny 6:2, 6:4, 4:6, 6:3.

Djokovič sa v pozápasovom rozhovore vyjadril k divákom, ktorí na neho počas zápasu bučali. Priaznivci dánskeho tenistu často skandovali nahlas „Ruuuuuuune“.

„Všetkým fanúšikom, ktorí majú rešpekt a ktorí tu dnes večer zostali, chcem povedať: Ďakujem vám z celého srdca. Cením si to. A všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli nerešpektovať hráča – v tomto prípade mňa – prajem dobrú noc. Veľmi dobrú, dobrúúúú noc,“ povedal Djokovič. Po pätnástom postupe do wimbledonského štvrťfinále hovoril najmä o chýbajúcom rešpekte divákov.

„Hral som v oveľa nepriateľskom prostredí, môžete mi veriť. Nemôže sa ma to dotknúť. Už som na okruhu viac ako 20 rokov a viem, ako to funguje. Poznám všetky triky. Viem, že diváci fandili Runemu, ale to nie je výhovorka ich bučania. Je to v poriadku. Ja sa zameriavam na ľudí, ktorí majú rešpekt a zaplatili si za vstupenku na zápas. Milujem tenis a oceňujem hráčov a ich úsilie, ktoré mu venujú,“ konštatoval Djokovič.

Medzi osmičku najlepších postúpil aj Američan Taylor Fritz. V osemfinále zdolal štvorku „pavúka“ Nemca Alexandra Zvereva v päťsetovej dráme za vyše tri a pol hodiny, hoci prehrával 0:2 na sety. Napokon triumfoval 4:6, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3) a 6:3.

Pre 26-ročného Fritza znamená účasť vo štvrťfinále vyrovnanie grandslamového maxima.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie