fbpx

VIDEO: Extrémne počasie je späť. Európu zasiahli búrky a tornáda. Toto DNES dorazí na Slovensko

Reklama
Na snímke vľavo tornádo zachytené v Nemecku. Zdroj: X/@KWTWeather, TASR/Roman Hanc

Búrky sa vracajú a s nimi aj extrémne počasie. Dokonca sa objavilo aj tornádo. Slovensko môže očakávať búrky už dnes večer.

Počasie v Európe je momentálne ovplyvňované tlakovou výšou, ktorá prináša teplé a slnečné dni, ako aj studeným frontom, ktorý prechádza našou oblasťou. Informoval o tom portál imeteo.sk.

Studený front už včera (18. júna) zasiahol západnú Európu a Nemecko, dnes sa posunie ďalej a prinesie nepriaznivé počasie aj na Slovensko, pričom najhoršie počasie sa očakáva večer.

Studený front prináša búrky a tornáda

Včera a v noci tento studený front vyprodukoval v Európe viac ako 350 000 bleskov. Búrky sa vyskytovali na pásme dlhom 2 500 km.

Počasie spôsobilo veľké škody v Európe. Vo Francúzsku a Nemecku, neďaleko českých hraníc, sa objavili menšie tornáda. Búrky priniesli aj supercely, ktoré produkovali krúpy s priemerom až 3 cm.


Silný nárazový vietor počas búrok na severovýchode Nemecka spôsobil materiálne škody, poškodil strechy a vyvrátil stromy.

Momentálne je počasie v našej oblasti pokojné, bez búrok, a na studenom fronte sa vyskytuje len dážď. Zrážky zasahujú celé Nemecko.


Studený front prináša nielen zrážky, ale aj výrazné teplotné rozdiely. Pred frontom prúdi do našej oblasti teplý vzduch od juhozápadu, zatiaľ čo za ním prúdi chladný vzduch od severozápadu.

Popoludní nás čaká zhoršenie počasia a búrky

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie