fbpx

VIDEO: Hrozivé zábery z Anglicka: Policajt zrazil kravu, potom sa ju snažil prejsť

Reklama
Obyvatelia mesta Staines-upon-Thames zalarmovali políciu kvôli splašenému teľaťu. Zdroj: Reprofoto/The Independent

Anglickým grófstvom Surrey otriasol brutálny incident. Obyvatelia mesta Staines-upon-Thames zalarmovali políciu kvôli splašenému teľaťu. Zasahujúci muž zákona však zviera najskôr zámerne zrazil a potom sa ho snažil prejsť. Zábery sadistického počínania obleteli sociálne siete, vedenie polície sa proti jeho konaniu ohradilo s tým, že bol odvolaný zo služby. Informoval o tom web Sky News.

Obyvatelia anglického mesta upozornili na pobehujúcu desaťmesačnú jalovicu políciu, ktorá na miesto ihneď poslala hliadku. Muži zákona vraj vyskúšali množstvo možností, ako zviera odchytiť, lenže bez výsledku. Po niekoľkých hodinách neúspešných pokusov sa vraj „extrémne obávali o bezpečnosť miestnych“, píše  web Sky News.

Z toho dôvodu sa rozhodli zakročiť nečakaným spôsobom. Jeden z policajtov vošiel služobným autom do mladej kravy, ktorá následne skĺzla niekoľko metrov po ceste. Keď sa v dezorientovanom stave snažila vstať, nabehlo na ňu vozidlo tak, že zostala pod nárazníkom.

Video ihneď obletelo sociálne siete a vyvolalo vlnu negatívnych ohlasov.

Podľa správy policajného úradu v Surrey zviera utrpelo okrem odrenín aj jednu veľkú reznú ranu v oblasti nohy. Zviera si prevzali veterinári.

Polícia v súvislosti s ostrou kritikou zásahu spustila interné vyšetrovanie. Následne informovala, že policajt, ​​ktorý sedel za volantom, bol postavený mimo službu.

Zviera chce odkúpiť britská hviezda

Majiteľ zvieraťa Rob uviedol, že zábery hovoria samy za seba. „Bolo to niečo strašné. Nechápem, prečo policajti nepoužili šípky so sedatívami. Krava by sa upokojila a mohli by jej nasadiť ohlávku a obmedziť ju tak v ďalšom pohybe,“ uviedol pre web BBC.

„Vyzeralo to, ako by ju chcel vodič vozidla zabiť,“ zhodnotila zásah priateľky farmára Kate. „Mal by prísť o prácu. Prišlo mi to odporné, nemohla som veriť vlastným očiam,“ vyjadrila svoje rozhorčenie a zdôraznila, že aj keď polícia tvrdí, že mladá krava ohrozovala miestnu, podľa videa je jasné, že skôr než splašená bola vystrašená.

Jalovica pomenovaná Beau Lucy nemá podľa majiteľov zlomeniny a teraz sa lieči s ostatnými teľatami vo výbehu, ale stále jej hrozí, že môže uhynúť kvôli šoku organizmu.

Medzitým sa ozvala modelka a prevádzkovateľka zvieracej rezervácie Jodie Marshová, ktorá apeluje na majiteľa, aby Beau Lucy nechali žiť v prirodzenom prostredí. „Rada by som ju kúpila, rovnako ju chcú poslať na porážku. Poskytla by som jej útočisko po zvyšok života,“ uviedla televízna hviezda na svojom Instagrame.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie