fbpx

VIDEO: Muž zaútočil nožom na policajta. Útočníka následne zastrelili

Reklama
Izraelskí záchranári na mieste útoku v Jeruzaleme. Zdroj: X/ Tehran Watcher.

Muž z Turecka v Jeruzaleme zaútočil nožom na policajta. Dôstojník utrpel stredne ťažké zranenia, útočníka zastrelili, informuje Times of Israel.

Podľa polície sa turecký muž vyrútil na policajta hraničnej polície v blízkosti vchodu do Herodovej brány a bodol ho do hornej časti tela. Zraneného muža odviezla záchranná služba Magen David Adom do zdravotného strediska Shaare Zedek v hlavnom meste, podľa ktorého je pri vedomí. Pobodaný dôstojník a ďalší policajt v tejto oblasti útočníka zastrelili, dodala polícia.

Podozrivý bol neskôr menovaný ako 34-ročný Hasan Saklanan.  Zdroje obrany uviedli, že v pondelok vstúpil do Izraela legálne ako návštevník, cez rieku Jordán.

Pre cudzieho štátneho príslušníka je mimoriadne zriedkavé vykonať útok v Izraeli, pričom v nedávnej pamäti k žiadnemu takémuto incidentu nedošlo.

Portál Aktuality.sk dodal, že izraelská polícia popoludní zverejnila aj záznam útoku z bezpečnostnej kamery, na ktorých vidieť, ako Saklanan kráčal za dvoma policajtmi, následne vytiahol nôž a jedného z nich sa pokúsil bodnúť v oblasti hlavy.

Medzi útočníkom a zraneným policajtom potom došlo k súboju. Druhý policajt sa útočníka snažil odtiahnuť. Keď sa zranenému policajtovi podarilo oslobodiť sa od útočníka, spolu s kolegom spustili naňho paľbu a usmrtili ho.

K útoku došlo týždeň po tom, ako sa traja ľudia ľahko zranili pri teroristickom útoku na dvoch oddelených miestach v Jeruzaleme. Dvoch údajných páchateľov, palestínskych tínedžerov, chytili po krátkom pátraní.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie