fbpx

VIDEO: Pellegriniho blízky poslanec vlastní luxusnú vilu. Tá v daňovom priznaní „neexistuje“

Reklama
Snímky z videa Igora Matoviča. Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Igor Matovič uverejnil video spred vily, ktorá má údajne patriť poslancovi Hlasu Petrovi Náhlikovi. Matovič zároveň pred pár dňami zverejnil informáciu, že Náhlik má byť „tajným priateľom“ Petra Pellegriniho. Poslanec taktiež vlastní lietadlo, ktorým minulý týždeň letel Peter Pellegrini do Košíc.

Poslanec strany Hlas Peter Náhlik vlastní luxusný dom v bratislavskej Vrakuni, ale neuvádza ho vo svojom majetkovom priznaní za rok 2022, hoci má ako poslanec zo zákona takúto povinnosť. Podľa miestnych obyvateľov je v tomto dome možné často vidieť aj samotného Petra Pellegriniho, informuje sme.sk.

Na Náhlika je zároveň registrované lietadlo, ktorým minulý týždeň cestoval Peter Pellegrini do Košíc. Náhlik bol totiž spolumajiteľom impéria Vladimíra Poóra, ktorý bol pri vzniku Smeru označovaný za mecenáša strany Roberta Fica, vysvetľujú aktuality.sk.

Na obhliadke bol aj šéf Hlasu

Dnes 2. apríla zverejnil video spred vily šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa jeho slov ide o „vilu“, ktorú si v roku 2020 bol priamo prezerať na obhliadke Peter Pellegrini.

„Pellegrini, ako hovoria jeho bývalí kolegovia zo Smeru, má všetky svoje nakradnuté majetky napísané práve na Náhlika ako svojho jedného z najbližších ľudí,“ hovoril Matovič. V polovici videa prišla miestna obyvateľka Matoviča vyhnať.

Matovič vyčísľuje hodnotu obdobných stavieb na zhruba 500- až 700-tisíc eur. Náhlik je už dlho podporovateľom strany Hlas. Okrem poskytnutia lietadla pre kampaň v minulosti poskytol strane luxusné auto pre jej predsedu, píše portál startitup.sk.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie