fbpx

VIDEO: Polícia zažila pri Žiline poriadnu naháňačku. Opitý motorkár bez vodičáka sa rozhodol im nezastaviť

Reklama
Na snímkach zábery z policajnej naháňačky po motorkárovi, ktorý jazdil opitý a bez vodičského oprávnenia. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Polícia obvinila 29-ročného motocyklistu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Muž jazdil v sobotu (30. 3.) v okolí Krásna nad Kysucou pod vplyvom alkoholu, navyše má zákaz viesť vozidlá. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Motocykel s vodičom pod vplyvom alkoholu prenasledovali policajti za pomoci svetelného, zvukového a výstražného zariadenia v sobotu vo večerných hodinách na ceste I/11 smerom zo Žiliny na Čadcu.

„Následne za pomoci druhej hliadky ho zastavili na križovatke v Krásne nad Kysucou. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,44 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,“ uviedla Šefčíková.
Šetrením policajti podľa nej zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 48 mesiacov.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci zároveň spracoval návrh na podnet na podanie obžaloby,“ dodala policajná hovorkyňa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie