fbpx

VIDEO: Študenti uviazli na kolotoči. 30 minút viseli dole hlavou

Reklama
Na snímke kolotoč, na ktorom uviazli ľudia. Zdroj: X/Portland Fire & Rescue, REPROFOTO/Straightouttathe6ixtv

V zábavnom parku v Oregone sa odohrala scéna ako z hororu. Na kolotoči uviazlo 28 ľudí. Dole hlavou viseli približne tridsať minút, píše theguardian.com.

Zábavný park Oaks Park je otvorený už od roku 1905. Odvtedy funguje nepretržite. Kolotoč  s názvom AtmosFear, ktorý funguje ako kyvadlo, je v prevádzke od roka 2021. V sobotu si prišlo atrakciu užiť viacero ľudí, ale zdá sa, že 28 z nich bolo v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Porucha na kolotoči

Zábavný kolotoč sa zasekol s ľuďmi práve vtedy, keď viseli dole hlavou. Personál ihneď park uzatvoril a privolal pomoc. Hasiči a zdravotnícki záchranári prišli asi o 25 minút neskôr s odvolaním sa na zverejnené stanovisko zábavného parku.

Neznesiteľný zážitok

Personálu sa nakoniec podarilo kolotoč opäť spustiť a ľudí vyslobodiť. Daniel Allen, ktorý uviazol na kolotoči pre CBS News Kion povedal, že jeho utrpenie bolo „šialené“. Celý čas zadržiaval zvracanie, boleli ho nohy a pociťoval bolesti v oblasti močového mechúra.

Na kolotoči údajne uviazli najmä stredoškolskí študenti, ktorí prišli do zábavného parku osláviť koniec školského roka. Nikto sa nezranil, jednu osobu so zhoršeným zdravotným stavom preventívne previezli do nemocnice na vyšetrenie.

Zábavný park bude zisťovať, prečo došlo k poruche a atrakcia bude do odvolania mimo prevádzky. „Chceli by sme vyjadriť uznanie záchranárom a našim zamestnancom za to, že podnikli rýchle kroky vedúce k dnešnému pozitívnemu výsledku, ako aj ostatným hosťom parku, ktorí sa rýchlo riadili pokynmi, aby park opustili a aby uvoľnili miesto záchranárom,“ uviedlo vedenie parku v stanovisku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie