fbpx

Čaputová po odchode z funkcie odhalila tajomstvo: Zosypala som sa. Toto ju zasiahlo

Reklama
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas rozlúčkového príhovoru v Prezidentskej záhrade v Bratislave 14. júna 2024. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Bývalá hlava štátu Zuzana Čaputová po piatich rokoch odišla z Prezidentského paláca. Až teraz však vyšlo najavo, akým trápením si na začiatku svojho mandátu prechádzala a že stačilo málo a v najvyššej ústavnej funkcii by sme ju nikdy nevideli. Dôvodom bolo to, že jej mladšej dcére našli nádor na mozgu.

Dnes už bývalá prezidentka zverila, že v čase, keď celé Slovensko riešilo prezidentské voľby a jej inauguráciu, ona si vypočula snáď to najhoršie, čo si matka môže vypočuť. Jej dcére lekári našli nádor na mozgu, píše o tom portál topky.sk.

O ťažkom období prehovorili v knihe rozhovorov s českým novinárom Erikom Taberym Nestratiť sa sama sebe. Všetko pritom začalo nevinne.

V tom čase jej 18-ročná dcéra Lea na telesnej výchove v škole zle doskočila. Keďže sa neskôr doma necítila dobre, tak ju mama zobrala k lekárovi. Zároveň zobrala k lekárovi aj mladšiu 15-ročnú dcéru Emmu, ktorá trpela migrénami. Po vyšetreniach sa Zuzana Čaputová dozvedela zdrvujúcu správu.

„Staršia dcéra bola v poriadku. Mladšej dcére však našli nádor na mozgu,“ povedala. „Bola to veľká emocionálna strela do najslabšieho miesta, ktoré mám, a tým sú moje deti. Alebo presnejšie do najsilnejšieho miesta,“ uviedla.

Uvažovala, že nezloží prezidentský sľub

Písal sa vtedy jún 2019 a do inaugurácie prezidentky Zuzany Čaputovej zostával zhruba týždeň. Zuzana Čaputová prezradila, že po tom, ako sa dozvedela, že jej dcéra nie je zdravá, uvažovala, či do funkcie vôbec nastúpi. V tej chvíli totiž netušila, aký bude konečný ortieľ lekárov a čo všetko ich rodinu v najbližšej dobe čaká.

Bola som pripravená, že nezložím prezidentský sľub a budem s ňou, keď to bude potrebné. Vôbec som netušila, čo sa bude diať. Čakala ma jedna obrovská zmena a do toho prišlo týždeň predtým niečo úplne iné,“ priznala.

Hneď na druhý deň išli aj s exmanželom do nemocnice.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie