fbpx

VIDEO: V Prešove zaplavilo celú ulicu. Prasklo potrubie, tisíce ľudí sú bez pitnej vody

Reklama
Na snímke porucha potrubia v Prešove. Zdroj: REPROFOTO FACEBOOK/Peter Šulík

V Prešove došlo v noci na utorok k poruche vodovodu. Tá spôsobila presakovanie vody na povrch vozovky a odstavila viaceré domácnosti od zdroja pitnej vody. Na sociálnej sieti o tom informovala Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) ešte v noci, keď na úsek havárie vyslala svojich pracovníkov.

„Na Mukačevskej ulici č. 39 na Sídlisku III došlo 10. 6. 2024 v nočných hodinách k poruche vodovodu, ktorá spôsobila presakovanie vody na povrch vozovky a odstavila viaceré domácnosti od zdroja pitnej vody,“ informuje mesto Prešov.

„Od rána sú pre obyvateľov dotknutej oblasti k dispozícii dve cisterny s pitnou vodou. Na odstránení poruchy už v tejto chvíli pracujú zamestnanci VVS. Spoločnosť žiada všetky dotknuté domácnosti o trpezlivosť. Vzniknutú poruchu sa jej pracovníci budú snažiť odstrániť v čo najkratšom čase,“ dodáva mesto.

„Porucha vznikla na hlavnom potrubí. Ráno okolo 6.30 h sme pristúpili k regulácii pitnej vody, aby sme zabezpečili dodávku pitnej vody do čo najväčšej oblasti,“ uviedla VVS v stanovisku s tým, že ide o vážnu poruchu a intenzívne pracujú na jej odstránení.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie