fbpx

Dievčatko išlo s vedierkom k Hronu. Polícia vylúčila cudzie zavinenie

Reklama
Dievčatko spadlo do vody. Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

V horehronskej obci Pohorelá našli v nedeľu (9. 6.) v rieke Hron bezvládne telo 6-ročného dievčatka, ktoré sa pravdepodobne utopilo. Polícia preto začala trestné stíhanie pre usmrtenie. Následne si prípad prevzala kriminálna polícia v Brezne. Aktuálne vylúčili cudzie zavinenie a tak polícia zastaví trestné stíhanie, píše TASR.

Ako pre TASR priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dievčatko naposledy videli, ako ide s vedierkom k Hronu. Popoludní, krátko pred pol piatou, našli telo dieťaťa bez známok života zachytené na konároch visiacich nad riekou.

Informáciu ako prvý priniesol spravodajský portál noviny.sk. Dievčatko sa malo hrať na brehu Hrona a spadnúť nešťastne do vody. Ako k pádu do vody presne došlo nateraz známe nie je. 6-ročná Alžbetka mala byť podľa miestnych pri Hrone sama, chodievala sa tam hrať.

Ako pre TASR priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dievčatko naposledy videli, ako ide s vedierkom k Hronu. Popoludní, krátko pred pol piatou, našli telo dieťaťa bez známok života zachytené na konároch visiacich nad riekou.

Vylúčili cudzie zavinenie

„Privolaný lekár konštatoval smrť a ako prvotnú príčinu určil udusenie utopením. Nariadil vykonať súdnu pitvu,“ uviedla Faltániová. Ako v utorok informovala, pitva vylúčila cudzie zavinenie. Na základe jej výsledkov polícia zastaví trestné stíhanie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie