fbpx

Zoberiem vám iPhony a zatvorím ich do klietky. Elon Musk sa oprel do Apple

Reklama
Na snímke iPhone a Elon Musk. Zdroj: Unsplash/Kevin Bhagat, X/Stijn Noorman

Krátko po odhalení novej umelej inteligencie určenej pre zariadenie Apple sa na sociálnej sieti X ohradil proti novinkám americký miliardár Elon Musk. Tvrdí, že prepojenie s OpenAI je bezpečnostná hrozba a že zakáže používanie iPhonov v jeho firme. OpenAI však v iPhonoch bude fungovať trochu inak, než ako si Musk myslí.

Nová umelá inteligencia od Apple je tu. Čoskoro ju nájdete v produktoch tejto značky, od mobilov až po počítače. Pre Apple je to zásadný krok vpred, avšak spôsob, akým novinky firma predstavila, podráždil amerického miliardára Elona Muska. Ten má okrem iného aj vlastnú firmu zameriavajúcu sa na rozvoj umelej inteligencie, xAI a chatbota Grok.

Elon Musk vidí ako zásadnú hrozbu spoluprácu Applu so spoločnosťou OpenAI. „Ak Apple integruje OpenAI na systémovej úrovni, potom budú Apple zariadenia v mojich firmách zakázané. Je to neprijateľné narušenie bezpečnosti,“ napísal na svoju sociálnu sieť X.

Pod tento príspevok ešte dodal ďalšiu vyhrážku, a síce že v takom prípade bude tiež návštevníkom v jeho firmách odoberať iPhony a zamykať ich do Faradayovej klietky. Do nich sa obvykle umiestňujú zariadenia, aby sa zabránilo šíreniu akéhokoľvek elektromagnetického žiarenia z nich.

Musk ďalej pokračoval vo svojom hneve, keď napísal: „Je úplne absurdné, že v Apple nie sú dosť bystrí na to, aby si vytvorili vlastné AI, ale zároveň sú schopní zabezpečiť, že OpenAI bude chrániť vaše súkromie! Apple nemá potuchy, čo sa v OpenAI s vašimi dátami deje.“

Apple, samozrejme, žiadnu integráciu OpenAI na systémovej úrovni do svojich mobilov a ďalších zariadení neplánuje, to Musk zrejme zle pochopil. Firma má vlastný jazykový model a prepojenie s OpenAI je iba doplnkové. Systém sa pred pripojením a odovzdaním akýchkoľvek dát chatbotu od OpenAI najskôr používateľov spýta, tu ich má s týmto systémom zdieľať a potom priamo oznámi výsledky.

Zvyšok Muskovho hnevu na sieti X už bola len zmes špekulácií a obrázkových vtipov. Je celkom jasné, čo tým všetkým Musk sleduje. Jeho úlohou je predovšetkým propagovať vlastný jazykový model od firmy xAI, pretože OpenAI je priama konkurencia. Túto firmu pritom paradoxne pred rokmi pomáhal zakladať.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie