fbpx

Nešťastie na brehu Hrona: O život prišlo len 6-ročné dievčatko

Reklama
Dievčatko spadlo do vody. Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Na Horehroní sa odohralo veľké nešťastie. V Pohorelej prišlo o život 6-ročné dievčatko, ktoré sa malo hrať na brehu Hrona. Vzhľadom na dažde, ktoré Slovensko postihli uplynulé dni, má rieka vysokú hladinu a mimoriadne silný prúd. Dieťa našli za obcou hasiči, ktorí na Hron vyšli na člne. Informuje portál noviny.sk.

Tragédia sa mala stať tak, že dievčatko sa malo hrať na brehu Hrona a spadnúť nešťastne do vody. Ako k pádu do vody presne došlo nateraz známe nie je.

Na toto miesto 6-ročná Alžbetka  chodievala často a podľa miestnych mala byť pri Hrone sama. To, že niečo nie je v poriadku, si rodičia všimli údajne po hodine a dievčatko začali hľadať. 

„Keď spadla, nikto nebol vonku,“ ozrejmila obyvateľka Pohorelej.

Telo našli niekoľko kilometrov za obcou

„Naši chlapci boli hľadať, aj my sme boli na lúkach,“ povedala obyvateľka. Po dažďoch je hladina Hrona vysoká a prúd silný. Hasiči postupne prehľadávali rieku aj brehy. Okrem hasičov zo Závadky nad Hronom a Brezna pomáhali aj dobrovoľníci.„Hľadali sme, ako sa dalo, potom ju našli policajti,“ vysvetlil obyvateľ Pohorelej.

Podľa hovorkyne KR PZ Banská Bystrica Márie Faltániovej bolo telo malého dievčatka zachytené na konároch.

Našli ho niekoľko kilometrov za Pohorelou.

„Je to veľmi veľká škoda, voda bola aj mútna, pretože veľa pršalo,“ hovorí obyvateľka. Vo veci bola nariadená pitva. Všetky okolnosti, za ktorých sa táto tragédia odohrala, je predmetom vyšetrovania.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie