fbpx

Vládny špeciál opäť letel do Nemecka. Pozri sa, ktorý minister bol na palube

Reklama
Na snímke lietadlo vládnej letky Fokker 100 OM–BYC. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Sociálne siete len pred pár dňami zaplavili fotografie politikov, ktorí si užívali zápas Majstrovstiev Európy vo futbale medzi Slovenskom a Belgickom. Na presun využili vládny špeciál, ktorý do Nemecka letel tento týždeň už po druhýkrát. 

Ako uvádza portál tvnoviny.sk, vládny špeciál zahliadli na letisku v Stuttgarte v stredu 19. júna v podvečerných hodinách. Onedlho na to sa hral futbalový zápas medzi maďarskou a nemeckou futbalovou reprezentáciou.

Z verejne dostupných informácií vyplýva, že lietadlo letelo najskôr z Bratislavy na letisko Sliač, a potom pokračovalo do Stuttgartu, kde pristálo o 15.33 hod. Hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann na otázku, za akým účelom bolo využité lietadlo uvádza, že „let si objednalo ministerstvo životného prostredia 6. júna 2024, minister vnútra tento let schválil.

Minister Tomáš Taraba potvrdil, že sa zúčastnil rokovaní o projekte Gabčíkovo-Nagymaros. Súčasťou delegácie boli zástupcovia Vodohospodárskej výstavby a minister energetiky Maďarska, ktorý pred stretnutím poprosil Tomáša Tarabu, či sa môžu stretnúť v Stuttgarte, keďže sa tam práve nachádzal.

Po pracovných povinnostiach si nenechali ujsť zápas Maďarska s Nemeckom, ktorý začínal o 18.00 hod. „Popritom sme šli na futbal,“ uzavrel Taraba.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie