fbpx

Politici leteli vládnym špeciálom na futbal. Nejde o prvý prípad

Reklama
Na snímke Andrej Danko na zápase vo Frankfurte. Zdroj: FACEBOOK/Andrej Danko

V pondelok obleteli zábery viacerých politikov, ako si užívajú zápas Majstrovstiev Európy vo futbale medzi Slovenskom a Belgickom. Vládni politici, ale aj bratislavský župan Juraj Droba využili vládny špeciál a zaleteli si na zápas slovenskej reprezentácie. Na cestu špeciálom upozornil denník SME. Nejde o prvý prípad, v minulosti týmto spôsobom cestovali aj viacerí vládny predstavitelia.

Ako sme ťa už v pondelok informovali, Andrej Danko sa z futbalového štadiónu pochválil okrem fotiek aj videom na sociálnej sieti. Vyjadril v ňom hrdosť na SNS a jej úspech pri presadzovaní vzniku nového ministerstva športu. „Viac ako 100 miliónov pôjde do športu. Nech mi nikto nehovorí, že to nemá význam,“ povedal vo videu.

Z futbalového zápasu v Nemecku naspäť letel vládnym špeciálom aj bratislavský župan. Juraj Droba tvrdí, že svoju časť nákladov uhradí, píše portál tvnoviny.sk.

Športové podujatia sú príležitosťou aj na nadviazanie diplomatických vzťahov. Politikov by mal dokonca v krajine, kam pricestovali, sprevádzať slovenský veľvyslanec. Na majstrovstvá leteli podporiť svoje tímy aj politici z iných krajín.

Napríklad aj Viktor Orbán v obleku, či rumunský premiér v drese. Politici sa fotkami z futbalu chvália priamo na sociálnych sieťach. Na zápase českého tímu zachytili premiéra Petra Fialu oficiálne kamery.

Viaceré cesty politikov

Cesty na zahraničné športové podujatia nie sú u slovenských politikov minimálne posledné roky také obvyklé.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie