fbpx

Vodičov čakajú na Prístavnom moste dopravné obmedzenia, práce potrvajú vyše mesiaca

Reklama
Nájazd z Bajkalskej ulice na Prístavný most v Bratislave. Foto: ilustračné, TASR/Jaroslav Novák

Na bratislavskom Prístavnom moste sa ma vymeniť mostný záver za novú verziu, ktorá minimalizuje hluk pri prejazde vozidiel. Práce začnú od pondelka (8. 7.) a potrvajú maximálne 48 dní.

Vodiči majú počítať aj s dopravnými obmedzeniami. TASR o tom informovali z odboru marketingu a komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS).

„Mostný záver, ktorý je na ľavobrežnej estakáde osadený zhruba štyri desaťročia, v súčasnosti už nespĺňa jeho technické požiadavky na pohybové vlastnosti mosta a hlučnosť,“ uviedol podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ NDS Rastislav Droppa.

Zároveň ak by sa podľa neho výmena pôvodného záveru nerealizovala a porušil by sa, bolo by potrebné dlhodobo znížiť rýchlosť, prekryť záver, prejazd by bol nepohodlný, zdržujúci a neskoršia výmena by si vypýtala vyššiu investíciu.

Práce na moste sú rozdelené do dvoch etáp. „V prvej etape sa vymení mostný záver v ľavom a čiastočne v pravom jazdnom pruhu ľavého pásu, v druhej etape sa bude pracovať v odstavnom a čiastočne v pravom jazdnom pruhu ľavého jazdného pásu,“ ozrejmila NDS. Výmena sa zrealizuje v 5,22. kilometri diaľnice D1 v ľavom jazdnom páse v smere do Petržalky.

Doprava počas prác bude vedená v dvoch jazdných pruhoch okolo pracoviska. V ľavom jazdnom páse smerom do Petržalky bude znížená rýchlosť na maximálne 60 kilometrov za hodinu, v pravom jazdnom páse smerom do Trnavy bude doprava bez rýchlostných obmedzení.

„Mostné závery sú najdôležitejšou súčasťou mostov a estakád. Nachádzajú sa na začiatku a na konci mosta a umožňujú pozdĺžny pohyb nosnej konštrukcie mosta,“ ozrejmila NDS. Podotkla, že najväčšou záťažou pre mostné závery sú prejazdy ťažkých kamiónov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie