fbpx

Wlachovský na Twitteri: Nová vláda SR bude naďalej podporovať Ukrajinu

Reklama

Zdroj Foto: Twitter

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský v sobotu uviedol, že nová slovenská vláda bude aj naďalej podporovať Ukrajinu v jej oprávnenom boji proti ruskej agresii. TASR o tom informuje na základe jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.

Wlachovský na Twitteri napísal, že absolvoval svoj prvý rozhovor s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom. Dodal, že podpora Ukrajiny je národným záujmom SR.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala Wlachovského do funkcie ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí v pondelok 15. mája spolu s ďalšími členmi vlády odborníkov.

Wlachovský v piatok absolvoval v Českej republike svoju prvú zahraničnú návštevu vo funkcii šéfa slovenskej diplomacie. So svojím českým rezortným partnerom Janom Lipavským rokoval aj o medzinárodnej bezpečnostnej situácii v súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine a o jej povojnovej obnove.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie