fbpx

Začal sa proces s Ľubicou R. v kauze agrodotácií, vinu odmietla

Reklama
Na snímke obvinená bývalá poslankyòa Smeru-SD ¼ubica R. poèas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku 26. mája 2023. Obžaloba sa týka pokraèovacieho zloèinu poškodzovania finanèných záujmov Európskej únie a subvenèného podvodu. Firma ¼ubice R. mala pod¾a medializovaných informácií pobera agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Prípad sa vyšetroval od roku 2018. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** bývalá poslankyòa SMER-SD ¼ubica Rošková grófka Zemplína
Zdroj foto: TASR

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa v piatok začal súdny proces s exposlankyňou Smeru-SD Ľubicou R. Vinu odmietla. Informácie poskytla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Súd otvoril hlavné pojednávanie, obžalovaná bola osobne prítomná, odmietla uzavrieť s prokurátorom dohodu o vine a treste, prokurátor predniesol obžalobu, ku ktorej sa vyjadril obhajca. Obžalovaná vyhlásila, že je nevinná,“ povedala Kudjáková. Priblížila, že pojednávanie bude pokračovať výsluchom svedkov 23. júna.

Začiatok súdneho procesu predtým dvakrát posunuli pre práceneschopnosť obžalovanej. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Ľubicu R. obžalobu v januári. Týka sa pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu. Firma Ľubice R. mala podľa medializovaných informácií poberať agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Prípad sa vyšetroval od roku 2018.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie