fbpx

Zelenskyj poprel dobytie Bachmutu ruskými silami

Reklama
Zdroj foto: mil.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprel tvrdenia, že ruské sily dobyli mesto Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedol to v nedeľu hovorca prezidentskej kancelárie Serhij Nikiforov.

„Domnievam sa, že nie,“ reagoval Zelenskyj na otázku novinárov, či si myslí, že Kyjev má ešte stále Bachmut pod kontrolou a na nasledujúcu otázku o tvrdeniach, že Rusi mesto obsadili.

Prezidentská kancelária neskôr objasnila, že prezident reagoval na tvrdenia, či Rusi mesto obsadili. „Prezident tým poprel, že bol Bachmut obsadený,“ uviedol Nikiforov.

Viaceré média v nedeľu informovali, že Zelenskyj nepriamo potvrdil dobytie Bachmutu ruskými silami. Odvolávali sa na jeho vyjadrenia zo summitu krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime. Agentúra DPA neskôr napísala, že ukrajinský prezident bol vo svojich vyjadreniach nejednoznačný.

Zelenskyj zdôraznil, že Bachmut je takmer úplne zničený a je v ňom množstvo Rusov. Označil to za tragédiu a poďakoval sa ukrajinským vojakom za ich úsilie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie