fbpx

Zelenskyj pricestoval na summit G7 v japonskej Hirošime

Reklama
JB 13 Hirošima - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystupuje z lietadla po jeho prílete na stretnutie skupiny G7 (siedmich najbohatších ekonomík sveta) v japonskom meste Hirošima 20. mája 2023. FOTO TASR/AP Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy arrives at Hiroshima Airport to attend the Group of Seven (G7) nations' meetings in Hiroshima, western Japan Saturday, May 20, 2023. (Kyodo News via AP)

Zdroj Foto: TASR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v sobotu na summit skupiny najbohatších krajín G7 v japonskom meste Hirošima. Jeho prílet na tamojšie letisko zaznamenala japonská televízia NHK, píše portál denníka The Guardian a tlačové agentúry DPA či AFP.

Zelenskyj v sobotu na Twitteri uviedol: „Japonsko. G7. Dôležité stretnutia s partnermi a priateľmi Ukrajiny. Bezpečnostné záruky a väčšia spolupráca s cieľom nášho víťazstva. Mier sa dnes priblíži.“ Podľa neho bude výsledkom stretnutí na summite G7 práve priblíženie sa k mieru.

Pôvodne sa uvádzalo, že ukrajinský prezident sa s lídrami skupiny popredných bohatých demokracií G7 spojí len cez videomost.

Jeho osobnú návštevu v Hirošime oznámili v piatok. Ruská agresia proti Ukrajine je jednou z hlavných tém rokovaní v Hirošime.

Do skupiny G7 patria Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Spojené kráľovstvo a USA.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie