fbpx

Zelenskyj pricestuje v nedeľu do Nemecka, potvrdili vládne zdroje

Reklama

Zdroj foto: mil.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestuje v nedeľu na návštevu Nemecka, kde sa stretne s tamojšími predstaviteľmi.

Aktuálne sa ukrajinský prezident nachádza na návšteve Talianska.

Podľa agentúry DPA Zelenskyj počas nedeľňajšej návštevy prevezme v mene ukrajinského ľudu prestížnu Cenu Karola Veľkého. Pôjde o prvú Zelenského návštevu v Nemecku od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022.

Program Zelenského návštevy zatiaľ nebol zverejnený. Nie je jasné ani to, či pricestuje do Nemecka už v sobotu večer, alebo až v nedeľu. Vládne zdroje potvrdili Zelenského nedeľňajšiu návštevu v Nemecku po tom, ako nemecké ministerstvo obrany v sobotu ohlásilo nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 2,7 miliardy dolárov. Dodávky budú okrem iného obsahovať 20 ďalších bojových vozidiel pechoty typu Marder, ako aj 30 tankov Leopard 1 a štyri systémy protivzdušnej obrany Iris-T-SLM.

O Zelenského možnej ceste do Nemecka sa hovorilo už od začiatku mája. Nemecké bulvárne noviny B.Z. vtedy napísali, že polícia v Berlíne sa pripravuje na návštevu ukrajinského prezidenta, ktorá by sa mala uskutočniť 13. a 14. mája.

Berlínska polícia začala v tejto súvislosti vyšetrovať únik utajovaných informácií, ktoré podľa neho obsahoval článok nemeckých novín. Na zverejnenú informáciu s nevôľou reagoval aj Kyjev.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie