fbpx

Zelenskyj zrejme v najbližších dňoch navštívi Rím, stretne sa aj s pápežom

Reklama

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zrejme v nasledujúcich dňoch pricestuje na krátku návštevu Ríma a stretne sa s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Vo štvrtok o tom informovala talianska tlačová agentúra ANSA. Dodala, že so Zelenským sa možno stretne aj pápež František.

Talianska vláda tieto správy nepotvrdila.

Zelenskyj nedávno navštívil Fínsko a Holandsko. Nemecké médiá informovali, že o niekoľko dní sa v Berlíne má stretnúť s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom a s prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

Zdroje z Vatikánu vo štvrtok uviedli, že „je možné, že pápež František sa stretne s ukrajinským prezidentom v sobotu (13. mája)“. Reagovali na správy, že ukrajinský líder zrejme v najbližších dňoch navštívi Rím.

Pápež pred dvoma týždňami prijal ukrajinského premiéra Denysa Šmyhaľa. Vo februári 2020, ešte pred ruskou inváziou, na audiencii prijal aj Zelenského. Vatikán predtým oznámil, že je zapojený do mierovej misie, ktorá sa pokúša ukončiť vojnu na Ukrajine, ale podrobnosti o tom neposkytol.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie