fbpx

Známa banka čelí útokom od hackerov. Platby nefungujú, klienti hlásia problémy

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik

V týchto dňoch viacerí klienti banky pociťujú nepríjemnosti. Dôvodom je výpadok služieb. Na Fio banku totiž útočia hackeri. Informujú o tom na sociálnej sieti.

Fio banky oznámila, že už niekoľko dní čelí útokom hackerov. Jej slovenskí aj českí klienti tak môžu mať problém s prihlásením do mobilného aj internetového bankovníctva. Na sociálnej sieti o tom prvýkrát informovala v pondelok (18. júna), no podľa komentárov klientov problémy stále pretrvávajú.

Oznam o problémoch stále visí aj na webovej stránke banky. “Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ale v dôsledku kybernetického DDoS útoku môžu byť naše bankové služby, služby e-Broker alebo online platby kartou dočasne nedostupné,” uvádza banka.

Peniaze podľa banky ohrozené nie sú

Finančná inštitúcia ubezpečila, že jej pracovníci intenzívne pracujú na rýchlom odstránení problémov. „Žiadne dáta, citlivé údaje ani financie v nebezpečenstve nie sú. Útočníkom ide len o spôsobenie nepríjemností. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie a ďakujeme za pochopenie,“ dodala Fio banka.

Stále sú problémy

Problémy na sociálnej sieti potvrdzujú viacerí klienti, niektorí aj v uplynulých hodinách. “Stále sa nemôžem dostať do aplikácie,” napísala jedna z klientok banky. “Kedy bude odstránený problém? Odvčera mi nikto nevie poslať peniaze na účet,” pridala skúsenosť Veronika dnes ráno.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie