fbpx

Zomrel legendárny český DJ. V 90. rokoch bol kráľom diskoték

Reklama
Na snímke legendárny DJ Vladimír Kostínek. Zdroj: FACEBOOK/ČUS Tábor

Vo veku 75 rokov zomrel legendárny DJ Vladimír Kostínek, ktorý sa preslávil pod prezývkou DJ Kostya. V 90. rokoch bol kráľom diskoték. Informuje o  tom portál tn.nova.cz.

DJ Vladimír Kostínek, ktorý v 90. rokoch roztancoval nejednu diskotéku. Bol nielen skvelým dídžejom, ale aj moderátorom. O jeho úmrtí informoval denník Budějovická Drbna.

„Opustila nás legenda. Jeden z prvých moderátorov rádia Faktor, Vladimír Kosťo Kostínek. Mnohí z vás si pamätajú jeho legendárneho Kostíka, či už z rozhlasových vln alebo zo Slávky. Nech ti je zem ľahká, kamarát, a nech sa ti tam hore darí,“ napísali jeho bývalí kolegovia.

S hudobnou kariérou sa rozlúčil v roku 2022, keď naposledy vystúpil na podujatí Disko duní Tábor. Dídžej Kosťa pochádzal z Tábora, ale väčšinu svojho života strávil v Sezimovom Ústí. Kostínek zomrel po dlhej chorobe 22. mája. Mal 75 rokov.

Spomínaný server pripomenul, že jeho šou Diskotéra Kostitřas bola medzi poslucháčmi veľmi obľúbená a patrila medzi najpočúvanejšie relácie rádia Faktor. Dj Kosťo ňou však žal úspechy aj mimo rozhlasového éteru. Živé diskotéky robieval v českobudejovickom kultúrnom dome Slavia. Smutná správa tak zasiahla mnohých ľudí, ktorí sa na jeho programoch zabávali.

„Dostal rádio medzi ľudí, Kostitřas bol pojem,“ znela reakcia jedného z fanúšikov. „Najviac ma fascinovalo, ako v štúdia Radio Faktor Gold (2) ovládal počítaš. Myš v ľavej ruke otočenu tlačidlami k sebe, takže všetko bolo úplne opačne. Napriek tomu najlepší zabávač v éteri a vždy klikol na to, na čo mal,“ zaspomínal si na DJ-a Kosťa ďalší fanúšik.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie