fbpx

FOTO: Bilboardy postriekané krvou zaplavili Slovensko. Hlas-SD to vysvetľuje takto

Reklama
Na snímke logo strany Hlas-SD a ich najnovší bilboard. Zdroj: FACEBOOK/HLAS - sociálna demokracia, REPROFOTO TOPKY/tip čitateľa

Strana Hlas-SD po atentáte na predsedu vlády radikálne mení podobu svojich bilboardov na ktorých sú napísané heslá ako „Slovensko je zranené“ a „Zachráňme ho spoločne“. Píše o tom portál topky.sk.

Na niektorých miestach Slovenska si už voliči mohli všimnúť zmenu na bilboardoch strany Hlas-SD, ktoré vylepila pred voľbami do Európskeho parlament. Nachádza sa na nich totiž slovenské vlajka postriekaná krvou. Dopĺňajú ich heslá ako „Slovensko je zranené“ alebo „Zachráňme ho spoločne“.

Viac ako 600 bilboardov

Takto odôvodnila radikálne zmeny vizuálov koaličná strana. „Slovensko je v týchto dňoch naozaj zranené. Atentát na premiéra je atentátom na základné piliere demokracie. Týmto bilboardom mobilizujeme všetkých ľudí, aby sa prihlásili k myšlienke pokoja. Dnes je dôležité hovoriť o Slovensku, ktoré stojí na križovatke svojho vývoja. Od každého z nás, vrátane našich kandidátov do EP, závisí, aké ho budeme mať,“ vysvetlili.

Podľa nich je tu veľká skupina politikov, ktorá aj pár dní po atentáte na premiéra Roberta Fica umocňuje špirálu nenávisti. Hlas-SD sa snaží upokojiť atmosféru nielen svojimi predstaviteľmi, ale aj marketingovými aktivitami. Nechcú sa na upokojovanie spoločnosti spoliehať len vyjadreniami, ale aj takouto šokujúcou kampaňou. „Na konci dňa je pre nás dôležitejšie, aby sme spolu vychádzali ako ľudia, keď už niektorí politici toho nie sú schopní,“ tvrdí strana.

Viac ako 600 bilboardov má byť prelepených do konca tohto týždňa.

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v krajinách Európskej únie od 6. júna do 9. júna. Na Slovensku si nových europoslancov budeme voliť v sobotu 8. júna. Kandiduje celkovo 24 strán. Na hlasovacom lístku strany, ktorej sa rozhodnete dať hlas, môžete potom zakrúžkovať dvoch svojich favoritov. Celkovo bude Slovensko v Bruseli zastupovať 15 poslancov, čo je o jedného viac ako doteraz.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie