fbpx

Zoznam diaľničných úsekov zdarma sa rozšíril. Vodiči spod Tatier sa potešia

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: Wiki/Pavol Svetoň)

Zoznam bezplatných úsekov na diaľniciach sa rozšíri. Do platnosti vojde novelizovaná vyhláška Ministerstva dopravy SR, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o diaľničnej známke. Tá už je zverejnená a účinná bude 1. augusta.

Ministerstvo dopravy zapracovalo v medzirezortnom pripomienkovom konaní návrh poslanca KDH Františka Majerského pridať diaľničný úsek Poprad-Západ do zoznamu úsekov oslobodených od úhrady, informuje portál topky.sk.

„V Poprade sa pozabudlo na úsek Poprad-Západ a som veľmi rád, že ministerstvo akceptovalo a zapracovalo moju pripomienku, čiže aj úseky Poprad-Západ a Východ budú bez úhrady. Bude to veľké uľahčenie života pre Popradčanov, ale aj všetkých ľudí naprieč Slovenskom. Pridaním ďalších úsekov to bude viac ako 197 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest bez úhrady,“ vysvetľuje poslanec KDH František Majerský.

„Začiatok vymedzeného úseku diaľnice, ktorý možno užívať bez úhrady diaľničnej známky, sa označuje dopravnou značkou ,Úsek diaľnice nespoplatnený diaľničnou známkou‘. Koniec vymedzeného úseku diaľnice, ktorý možno užívať bez úhrady diaľničnej známky, sa označuje dopravnou značkou ,Úsek diaľnice spoplatnený diaľničnou známkou‘,“ píše sa vo vyhláške, ktorá nadobúda platnosť 1. augusta 2024.

Celkovo sa týka nová vyhláška 23 úsekov diaľníc a rýchlostných ciest na mestských obchvatoch v dĺžke takmer dvesto kilometrov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie