fbpx

ZVJS: Najviac väzňov v SR malo dokončené len úplné základné vzdelanie

Reklama
Väznica. Zdroj: TASR

Zdroj foto: TASR

Takmer 39 percent z odsúdených väzňov malo ku koncu vlaňajška dokončené len úplné základné vzdelanie. Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) o tom informoval v ročenke za rok 2022.

Druhá najväčšia skupina väzňov mala stredoškolské vzdelanie (34,3 percenta), za nimi nasledujú väzni s úplným stredoškolským vzdelaním (14,9 percenta). Neúplné základné vzdelanie malo 7,2 percenta väzňov. Najmenej zastúpenou skupinou boli negramotní väzni (2,3 percenta) a odsúdení s vysokoškolským vzdelaním (2,5 percenta).

Z ročenky ZVJS tiež vyplýva, že z celkového počtu 194 negramotných väzňov bolo 80 zaradených do minimálneho stupňa stráženia, 93 do stredného stupňa stráženia a 19 do maximálneho stupňa stráženia.

Z celkového počtu 210 väzňov s vysokoškolským vzdelaním bolo 160 zaradených do minimálneho stupňa stráženia, 38 do stredného stupňa a 12 do maximálneho stupňa stráženia.

Celkovo sa v slovenských ústavoch k 31. decembru 2022 nachádzalo 8492 odsúdených osôb a 1447 obvinených osôb.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie