fbpx

Brána z domu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je v múzeu. Na mieste tragédie bude stáť pamätník slobody slova

Reklama
Na snímke búracie práce na pozemku s domom zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušníkovej v obci Veľká Mača, okres Galanta v utorok 21. marca 2023. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) považuje za dôležité si neustále pripomínať pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej i hodnoty slobody slova a pokračuje v prípravách vytvorenia pietneho miesta vo Veľkej Mači v okrese Galanta. V tomto roku počíta s výdavkami na úrovni 200 000 eur z celkového pol milióna, ktorý je v krajskom rozpočte vyčlenený. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

„V spolupráci s pozostalými sme sa rozhodli vybudovať pamätník slobody slova na mieste tragédie. V roku 2021 sme vyhlásili výtvarno-architektonickú súťaž, z ktorej odborná porota vybrala víťazný návrh s názvom Záhrada. Na žiadosť rodiny boli minulý rok zrealizované búracie práce objektov na pozemku, kde pietne miesto vznikne,“ uviedol Viskupič. Odstránená bola aj brána, ktorá je uložená v depozitári Vlastivedného múzea v Galante pre prípad, že by sa v budúcnosti našlo jej využitie.

Pri príležitosti 6. výročia vraždy novinára a jeho snúbenice si predseda TTSK uctí ich pamiatku na mieste tragédie v stredu (21. 2.) o 8.30 h. V roku 2018 udelil Trnavský kraj novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej Cenu slobody Antona Srholca in memoriam.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie