fbpx

Budúci vládcovia Ruska nemôžu vyjsť z podivínov ukazujúcich prirodzenie, povedal Putin

Ruský prezident Vladimir Putin hovorí počas tradičnej koncoročnej tlačovej konferencie 14. decembra 2023 v Moskve. Zdroj: FOTO TASR/AP

Budúcu vládnucu triedu Ruska musia tvoriť armádni veteráni, nie „podivíni“, ktorí „ukazujú zadok a genitálie“, vyhlásil v piatok ruský prezident Vladimir Putin. Narážal zrejme na decembrovú „nahú“ párty celebrít v Moskve, kam ruská smotánka podľa dresscodu dorazila takmer bez odevu. Opulentný večierok už skôr vyvolal prudkú odozvu ruskej verejnosti a hnev niekoľkých politikov.

Na piatkovom zasadnutí vlády podľa ukrajinského denníka Kyiv Post Putin uviedol, že sa počas dňa stretol so študentmi, ktorí prerušili štúdiá, aby mohli za vlasť bojovať na Ukrajine. „To sú ľudia, ktorí by mali v budúcnosti tvoriť elitu zeme, a nie tí, ktorí odhaľujú svoje genitálie alebo ukazujú zadok,“ povedal.

Jeho komentáre pravdepodobne útočili na kontroverzné party celebrít v moskovskom luxusnom klube Mutador. Tam sa v decembri na pozvanie populárnej influencerky Nasťy Ivljejevy zišli so „skoro nahým“ dresscodom. Niekoľko hviezd malo veľmi odhalené či priesvitné outfity, čím si vyslúžili dokonca udania, že podporujú v Rusku zakázané hnutie LGBT.

Večierok sa nezhodoval s konzervatívnou a „rodinnou“ rétorikou Ruska, a tak vyvolal opovrhnutie v radoch politikov, ale aj obyčajnej ruskej verejnosti.

„No, potrebujeme aj ich. Podivíni. Aj tí majú vstup povolený. Ale skutočná elita krajiny by sa mala formovať z týchto ľudí,“ dodal prezident s odkazom na veteránov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie