fbpx

Čo zmení nové ministerstvo športu? Takto by mohlo podľa SNS pomôcť jednotlivcom

Na snímke budúci minister športu a cestovného ruchu SR Dušan Keketi počas brífingu po konferencii slovenského športového hnutia 16. novembra 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Novovznikajúce Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR pomôže okrem iného podporovaniu športu na školách a v malých športových kluboch, čo sú zanedbané oblasti. Práve tam je podľa koaličnej SNS potrebné nájsť a od začiatku podporovať talenty. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„Gastronómia, hotelierstvo, turizmus, športové podujatia regionálneho a celosvetového významu, cezhraničné spolupráce pri organizovaní športových podujatí od malých športových klubov až po tie veľké budú mať konečne svoju ‚alma mater‘,“ konštatuje SNS.

Vzísť z nej podľa strany môžu „len dobré nápady“, ako Slovensko zviditeľniť šikovnými ľuďmi. Občania môžu naživo vidieť svojich reprezentantov a talenty „doma“ na rôznych súťažiach, turnajoch či pretekoch. Odprezentovať sa budú môcť aj slovenské či iné kulinárske špeciality a remeselné výrobky, čím budú môcť vyniknúť voči výrobkom dovážaných zo zahraničia. „Penzióny a hotely sa môžu tešiť zo zvýšenej návštevnosti,“ odkazuje SNS.

Nový rezort vznikne od 1. februára tohto roka. Povedie ho Dušan Keketi, ktorého tento týždeň vymenovala za ministra prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie