fbpx

Podvodníci podviedli podvodníka: Chcel „oprať špinavé peniaze“, dostal napodobeninu kryptomeny

Ilustračná foto. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Podvodníci sľúbili podvodníkovi, že mu „operú špinavé peniaze“. V tomto prípade nielenže ide o trestný čin, no páchatelia môžu podviesť aj vás. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti. 

Podvodník vykonával legalizáciu výnosov z trestnej činnosti pre tretiu osobu, tzv. pranie špinavých peňazí. Muž preposielal peniaze, ktoré mu iná osoba previedla na účet, spomínanej osobe. Miesto peňazí za to získaval virtuálnu menu. Tú si uchovával vo virtuálnej peňaženke, ktorej bol vlastníkom.

„V priebehu vyšetrovania sa zistilo, že páchateľovi tretia osoba zasielala iba token, ktorý napodobňoval virtuálny menu. Tento token bol v porovnaní s kryptomenou takmer bezcenný, v tomto prípade mal v prepočte na eurá hodnotu tisícin centov,“ uviedla polícia. Podvodník bol teda oklamaný a stal sa obeťou podvodu.

Polícia varuje, aby ľudia nikdy nepreposielali finančné prostriedky neznámych osôb. Je totižto vysoko pravdepodobné, že peniaze sú z trestnej činnosti alebo výnosom z nej a tak sa zapájajú do procesu legalizačného reťazca.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie