fbpx

Cvičenie, dýchanie, relaxácia. Tieto maličkosti vám dobijú baterky

Ilustračná fotografia. Zdroj: freepik.com

Radi by ste po celú zimu zostali zdraví a plní energie? Pokiaľ sa budete držať našich rád, budete jej mať na rozdávanie.

Myslíte, že sa plnému nosu, kýchaniu a večnému pokašliavaniu v zimných mesiacoch nedá vyhnúť? Ale dá. Rovnako ako priberanie na váhe a únave. Len sa musí chcieť a vedieť, ako na to.

Cvičte vonku na vzduchu

Skvelým zdrojom energie nezávisle od ročného obdobia je vonkajší pohyb. Popri lyžovaní na svahu či na bežkách sa počíta aj svižná prechádzka alebo mierny beh, zvlášť ak ste behali aj v lete. Zvoľte ale skôr miernejšie tempo, ktoré vás nebude nútiť lapať po dychu a dýchať ústami studený vzduch priamo do pľúc. Na športovanie sa poriadne oblečte, nezabudnite čiapku, rukavice a šatku okolo krku. A pri behu dýchajte nosom.

Podporte dobrú náladu

Prepadajú vás v zimnom období chmúry a zlé myšlienky? Tie z tela dokážu povysávať aj posledné zvyšky energie. Pokúste sa ich zahnať ideálne ich opakom, teda smiechom a dobrou náladou. Jednoducho sa ju snažte navodiť. Pustite si nejakú komédiu, pri ktorej sa zaručene zasmejete. Práve smiech do tela vyplavuje endorfíny, predovšetkým sérotonín a oxytocín, ktorým sa tiež hovorí hormóny šťastia.

Držte chute na uzde

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie