fbpx

Do KDH vstupujú bývalí hokejisti Mikúš a Skokan, chcú podporovať šport

Reklama

Do mimoparlamentného KDH vstupujú bývalí hokejisti Juraj Mikúš a Dávid Skokan. Hnutie chce spolu s nimi presadzovať zmenu systému a financovania športu, ako aj podporu mládeže. Zdôrazňuje potrebu zavedenia samostatného ústredného orgánu štátnej správy. Podľa hnutia ním môže byť napríklad ministerstvo športu a cestovného ruchu. Stanovisko TASR poskytla hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

„Politici na Slovensku si na športovcov spomenú zvyčajne vtedy, keď prinesú medaily. Nikto to nemá ako svoju skutočnú prioritu a šport zostáva desaťročia iba prílepkom ku školstvu či vede a výskumu. Musíme to konečne zmeniť, lebo nejde len o celospoločenský fenomén, ale od športu sa výrazne odvíja zdravie a zdravý životný štýl národa,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Hnutie víta snahy o vypracovanie aktuálneho návrhu zákona o športe, kritizuje však spôsob jeho vzniku a obchádzanie športovej obce pri diskusii. Spoluprácou so špičkovými športovcami chce hnutie tento trend zvrátiť.

Čo sa týka športovej infraštruktúry, okrem samostatného ústredného orgánu štátnej správy chce presadzovať aj systémové združenie tímov odborníkov a úzku spoluprácu so športovými zväzmi i samosprávami. Zadefinovať mieni pravidlá pre budovanie športovej infraštruktúry.

V rámci podpory z verejných zdrojov chce hnutie zadefinovať systém prerozdeľovania financií aj podpory a zmeniť financovania všetkých oblastí športu vrátane daňových stimulov. Podčiarklo aj potrebu motivácie súkromných zamestnávateľov a zavedenia daňových úľav a iných motivačných opatrení na podporu športu zo súkromných zdrojov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie