fbpx

Európu zasiahne v týchto dňoch silná snehová kalamita. Miestami napadne aj 20 cm snehu

Reklama
Foto: Freepik/wirestock

Pondelňajšie počasie na Slovensku ovplyvní plytká tlaková níž. Bude prevažne zamračené s teplotami od 0 do 5 stupňov Celzia. V celej krajine pocítime ochladenie v dôsledku chladného vzduchu zo severu.

Na západnom Slovensku treba v pondelok rátať s poľadovicou. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí v celom Bratislavskom a Trnavskom kraji až do 13.00 h. Rovnako tiež v okresoch Komárno, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Nové Mesto nad Váhom a Myjava.

Na celom Slovensku bude vládnuť prevažne zamračené počasie, denné teploty sa budú hýbať od 0 do 5 stupňov. Podľa SHMÚ bude počas dňa oblačno až zamračené, dopoludnia na východe aj zmenšená oblačnosť. Miestami môžeme očakávať sneženie, neskôr na juhozápade dokonca aj dážď. Na juhozápade sa ojedinele objaví poľadovica.

Európu zasiahne silná snehová kalamita

Do Eúropy mieri snehová kalamita, ktorá prepíše históriu. Hranica sneženia klesá až do nížin. Slovensko nie je jediné, ktoré v týchto dňoch ovplyvní studený vzduch. Chladná vzduchová hmota sa prepadla až do Grécka a zimné počasie panuje v celej strednej a východnej Európe.

„Extrémne počasie sa našej oblasti vyhne a počas noci nás čaká len mierne sneženie. Numerické modely však avizujú, že začiatkom budúceho týždňa môže do strednej Európy doraziť taktiež snehová kalamita, čo upresníme v priebehu nedele,“ informuje iMeteo.sk.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie