fbpx

FOTO: Enviropolícia navrhla obžalovať muža za nelegálnu skládku. Bez povolenia uložil skoro 180-tisíc ton odpadu

Reklama
Na snímke nelegálna skládka s odpadmi v oblasti „Studené“ blízko Bratislavy. Zdroj: FACEBOOK/Polícia Slovenskej republiky

Na súde podali obžalobu na muža z okresu Dunajská Streda v súvislosti s nelegálnou skládkou nachádzajúcou sa v katastri obce Most pri Bratislave. Muž mal v lokalite Studené bez súhlasu vlastníkov a bez povolenia príslušných orgánov uložiť takmer 180.000 ton rôzneho odpadu.

Muž čelí obvineniu zo spáchania zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. „Obvinená osoba v rámci občianskeho projektu na využitie environmentálnej záťaže na voľnočasové aktivity za účelom jazdy terénnych vozidiel nabádala prostredníctvom sociálnej siete občanov, aby na predmetnú nelegálnu skládku vozili odpad,“ informovala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Nanosil tam rôzny odpad

Na celkovej ploche viac ako 74.000 metrov štvorcových bol takto uložený rôzny odpad, ako betón, zmesi betónu, tehál, škridiel, obkladového materiálu a keramiky, zemina a kamenivo, výkopová zemina, zmiešané odpady zo stavieb a demolácií či biologicky rozložiteľný odpad. Hrabovská dodala, že časť odpadu bola zakopaná do zeme alebo zakrytá iným odpadom pomocou stavebnej mechanizácie.

„Obvinený muž činnosť zneškodňovania a ukladania odpadu vykonával na cudzích pozemkoch a bez udelenia súhlasu orgánom štátnej správy odpadového hospodárstva podľa zákona o odpadoch v rozsahu viac ako štyri milióny eur,“ podotkla s tým, že muž bol vlani právoplatne odsúdený za obdobný trestný čin v rozsahu 9,9 milióna eur. Súd mu vtedy uložil podmienku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie