fbpx

FOTO: Kráčal po ceste bez reflexných prvkov. Vodička nehode nedokázala zabrániť

Reklama
Zábery z autonehody (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Tmavé oblečenie, noc a žiaden zo základných reflexných prvkov pri kráčaní po vozovke sa včera stalo 37 ročnému mužovi osudným. Pri zrážke s autom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Nehoda sa stala včera v noci na ceste medzi obcami Bernolákovo a Nová Dedinka v okrese Senec. 

„Seneckí dopravní policajti boli včera, krátko pred 22.30 h vyslaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo na ceste 1065 medzi obcami Bernolákovo v smere na Novú Dedinku,“ informuje Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Podľa doterajších informácií počas jazdy týmto úsekom 47-ročná vodička vozidla Renault Austral pri predbiehaní tým istým smerom idúceho vozidla Škoda Fabia narazila do 37-ročného chodca, idúceho po ľavej krajnici. Chodec, ktorý bol oblečený v tmavom oblečení a bol bez reflexných prvkov, utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom.

„Zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Presné okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania,“ priblížil policajný hovorca Szeiff pre TASR.

Polícia v tejto súvislosti poukazuje na používanie reflexných prvkov. Používať by sa mali počas upršaného hmlistého počasia či tmy. „V tmavom odeve vás vodič spozoruje z 18 metrov, s reflexnými prvkami ste viditeľní z diaľky 200 metrov,“ upozorňujú policajti.

Zároveň doplnili, že odev v oranžovej alebo žltej farbe síce viditeľnosť zvyšuje, ale nie je dostatočnou adekvátnou náhradou reflexného prvku. Povinnosť používania reflexných prvkov podľa polície ukladá i zákon o cestnej premávke.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie