fbpx

FOTO: Ľudia na Dunaji riskujú svoj život. Nemali na sebe ani vestu

Reklama
Na snímke muží, ktorí riskujú svoj život na Dunaji. Zdroj: FACEBOOK/Gabriela Pussova

Rozvodnený Dunaj v týchto dňoch priťahuje dobrodruhov, ktorí riskujú svoje životy na rozbúrenej vode. A navyše sa neboja vydať na vodu bez potrebnej výbavy. Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie ľudí, ktorí sa pohybujú po rieke na člne či dokonca na paddleboarde bez záchranných viest. Píše o tom portál topky.sk.

Na sociálnej sieti v skupine Bratislava – Petržalka zverejnila jej členka snímky, na ktorých je vidieť, ako sa niektorí ľudia rozhodli ignorovať základné bezpečnostné opatrenia. Napriek vysokej hladine a riziku, ktoré rozvodnený Dunaj predstavuje, sa na vode pohybujú bez akéhokoľvek ochranného vybavenia.

„Rozvodnený Dunaj láka dobrodruhov. Na člnku, či na paddleboardoch, samozrejme bez vesty… A kým väčšina lodí stojí ukotvených, oni nemajú problém,“ napísala k svojmu príspevku.

Viacerí nechápu, ako môžu tak riskovať

Pod príspevkom sa okamžite rozprúdila diskusia. Viacerí ľudia to nevedia pochopiť. „Blázni sa vždy nájdu. Asi netušia silu rozvodneného Dunaja a víry, ktoré sú nebezpečné, aj keď je Dunaj pokojný. Ohrozujú nielen seba,“ napísala jedna komentujúca.

„Dávať im vysoké pokuty, z ktorých sa pos..ú. To nikto nekontroluje, čo a kto sa spúšťa na vodu?“ pokračovala ďalšia.

Množstvo komentujúcich takéto správanie odsúdilo. „Keď sa im niečo stane, budú pišťať, aby ich niekto zachránil. Inteligencia má svoje hranice, blbosť je nekonečná,“ pridala sa ďalšia členka skupiny.

Problémy s povodňami

Dunaj v uplynulých dňoch čelil zvýšenej hladine vody po silných dažďoch a povodniach v Rakúsku a Nemecku. V takýchto situáciách je o to dôležitejšie dodržiavať bezpečnostné opatrenia a vyhnúť sa neprimeranému riziku.

Polícia a záchranné služby pravidelne apelujú na verejnosť, aby v týchto nebezpečných podmienkach zbytočne neriskovali. Hladina Dunaja je v Bratislave aktuálne stále na hranici 1. stupňa povodňovej aktivity.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie