fbpx

Komplici na mieste, manželka Ukrajinka a chýbajúca krv. Sedem dezinformácií okolo atentátu na Fica

Reklama
Juraj Cintula a Robert Fico. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa, Reprofoto/Youtube

Od prvých minút po atentáte na slovenského premiéra Roberta Fica sa začali šíriť dezinformácie, hoaxy a konšpirácie. Slovenská polícia pred nimi na svojom facebooku opakovane varuje. Server iROZHLAS.cz zosumarizoval sedem najčastejších klamstiev, pred ktorými by sa ľudia mali mať na pozore.

Patrí k nim, že atentátnik mal komplica na mieste, manželka podozrivého je Ukrajinka alebo že nemocnica v Banskej Bystrici, kde sa o Fica starali, nemala dostatok krvi.

Komplic verzus osamelý vlk

Atentátnik v Handlovej mal komplica, naznačuje veľmi rozšírený hoax. Na videu regionálnej televízie Prievidza, ktorá ako jediná natočila útok na premiéra Roberta Fica, je vidieť muža so ženou, ktorí stáli hneď na pravom kraji mobilnej zábrany. A svojím správaním údajne obmedzili postup ochranky. Podľa dezinformácií sa žena správala zvláštne a atentátnik mal s mužom nadviazať pred útokom očný kontakt.

„Je jednoznačné, že útočník nebol sám,“ konštatuje používateľka Janka vo svojom facebookovom príspevku.

Ak si ho ale ľudia rozkliknú celý, uvidia aktualizáciu o informácii, že podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka spomínaní muž a žena nemajú s útokom nič spoločné. Príspevok nezmazala.

Hojne zdieľaný hoax písaný po slovensky navyše šíri žena, ktorá podľa svojho profilu žije v Prahe.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie