fbpx

Malé dievčatko sa sťažovalo, že má v spálni strašidlo. Bolo to 60-tisíc včiel

Reklama
Na snímke zábery nájdených včiel. Zdroj: Instagram/built.with.class

Keď sa trojročná Saylor Class začala sťažovať na príšery vo svojej spálni, jej rodičia si mysleli, že je to len výplod prehnanej detskej fantázie. Potom však včelár objavil nad spálňou dievčaťa desaťtisíce včiel. Informoval o tom portál BBC.

Saylor sa sťažovala na „monštrá v stene“ svojej izby na ich farme v Charlotte v Severnej Karolíne. Jej matka, Ashley Massis Class, a jej manžel na to nemysleli. Koniec koncov, práve ukázali svojej dcére film Pixar, Monsters, Inc.

„Dokonca sme jej dali fľašu vody a povedali sme, že to bol sprej na monštrá, aby mohla v noci rozprášiť ktorékoľvek z monštier,“ povedala bytová dizajnérka pani Massis Classová. V priebehu nasledujúcich mesiacov ale Saylor stále viac trvala na tom, že v jej šatníku niečo je.

Začalo to dávať väčší zmysel, keď si pani Massis Classová všimla včely rojace sa v zhlukoch blízko podkrovia a komína pred ich 100-ročným domom. Mysleli si, že Saylor možno počuje bzučanie pri strope svojej spálne.

Pani Massis Class zavolala spoločnosť na kontrolu škodcov, ktorá zistila, že okrídlený hmyz boli včely medonosné, chránený druh v USA. Spolu s manželom kontaktovali včelára, ktorý si všimol, že hmyz putuje smerom k podlahovým doskám v podkroví – priamo nad spálňou ich dcéry.

Včely strávili osem mesiacov stavbou obrovského úľa. Včelár priniesol termokameru na skenovanie stien v trojročnej spálni. „Rozsvietilo sa to ako na Vianoce,“ povedala pani Massis Classová. Včelár povedal, že ešte nikdy nevidel úľ ísť tak hlboko do steny.

Sledoval ho k otvoru veľkosti mince v rohu podkrovného vetracieho otvoru. Včelár – ktorého dcéra Massisa Classa začala nazývať lovcom príšer – otvoril stenu a odhalil veľký plást. „Len sa vyliali ako z hororového filmu,“ povedala pani Massis Classová. Včelár odstránil 55 000 až 65 000 včiel a 45 kg plástu.

Uskutočnili sa tri extrakcie spätným vysávaním hmyzu zo steny, aby sa dal do krabíc. Včely a ich med poškodili elektrické vedenie domu. Majiteľka povedala, že poistenie jej majiteľa domu nebude pokrývať nič súvisiace so škodcami, pretože sa domnievajú, že sa tomu dá predísť. Odhaduje, že včely spôsobili škody za viac ako 20 000 dolárov (vyše 18-tisíc eur).

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie