fbpx

Známy režisér sa podieľa na kampani Joea Bidena, spolupracujú na prevolebnej stratégii

Reklama
Na fotografii režisér Steven Spielberg a vpravo americký prezident Joe Biden. Zdroj: Britannica.

Steven Spielberg spolupracuje s predvolebnou kampaňou prezidenta Joea Bidena s cieľom poskytnúť stratégiu pre Národné demokratické zhromaždenie, informuje NBC News.

Spielberg, dlhoročný Bidenov podporovateľ, sa už aktívne zúčastnil na stretnutiach s organizátormi zjazdu na augustovom podujatí. V súčasnosti však neplánuje vytvoriť filmový letný program, hoci produkoval film pre kampaň vtedajšieho prezidenta Baracka Obamu v roku 2008.

Slávny režisér sa predtým v decembri objavil na zbierke Bidenovej kampane  v oblasti Los Angeles, ktorá zahŕňala aj Barbru Streisand, režiséra Roba Reinera, magnáta nahrávacieho priemyslu Davida Geffena a ďalších.

Portál Ta3 dodal, že Spielberg nie je vo vysokých kruhoch demokratickej strany nováčikom. Demokratickým kandidátom pre ich kampane za uplynulé desaťročia daroval stovky tisíc eur.

Koncom minulého storočia podporil exprezidenta Billa Clintona, ktorý podľa denníka The New York Times (NYT) v priebehu kampane aj prebýval v Spielbergovom dome v Los Angeles. Režisér cenami ovenčených snímok ako Schindlerov zoznam (1993), séria o Indianovi Jonesovi (1981-2008) alebo najnovšieho filmu Fabelmanovci (2022) v kampani o Biely dom podporil aj Hillary Clintonovú, keď sa roku 2016 postavila proti Donaldovi Trumpovi.

Podpora prichádza aj od jeho priateľa

Spielbergov priateľ a bývalý obchodný partner DreamWorks Jeffrey Katzenberg je tiež spolupredsedom Bidenovej kampane. Katzenberg tiež usporiadal stretnutie na získavanie finančných prostriedkov vo svojom dome počas decembrovej kampane v širšom okolí Los Angeles.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie