Muž našiel v Snine granát z druhej svetovej vojny

Polícia zabezpeèila nález munície z druhej svetovej vojny v obci Dojè v okrese Senica. TASR o tom informovala hovorkyòa Krajského riadite¾stva Policajného zboru (PZ) Martina Kredatusová. Policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Senica nález zabezpeèila do príchodu pyrotechnikov. "Pyrotechnici na mieste urèili, že ide o protipancierový delostrelecký granát sovietskej výroby z obdobia II. svetovej vojny a prevzali ho na zneškodnenie," uviedla Kredatusová. Munícia býva èasto nevybuchnutá a neodbornou manipuláciou by mohla spôsobi vážne zranenia. "Preto polícia upozoròuje, aby obèania v prípade takýchto nálezov v žiadnom prípade s muníciou nemanipulovali, ale ihneï zavolali na policajnú linku 158," doplnila krajská policajná hovorkyòa. Dojè, 11. júla 2019. FOTO TASR - KR PZ v Trnave
Zdroj foto: TARS

Nález predmetu pripomínajúceho muníciu pri výkopových prácach na záhrade pri dome na ulici Podhorskej v Snine oznámil (23. 5.) polícii 44-ročný muž.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka.

„Na miesto sa dostavil aj krajský pyrotechnik, ktorý určil, že ide o jadro 75-milimetrového delostreleckého granátu aj so zapaľovačom z obdobia druhej svetovej vojny,“ povedala Ligdayová.

Pyrotechnik podľa jej slov vec zabezpečil a prevzal na zneškodnenie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie