fbpx

Na obľúbenom ostrove miznú turisti. Len tento rok sa zľahla zem po jedenástich

Reklama
Len za posledných šesť mesiacov za záhadných okolností zmizlo 11 turistov. Zdroj: X/Rozina

Tenerife, najväčší z Kanárskych ostrovov, je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe. Ostrov má však aj svoju odvrátenú tvár. Len za posledných šesť mesiacov tam za záhadných okolností zmizlo 11 turistov. Podľa britských médií za zmiznutiami môže stáť talianska mafia alebo drogoví díleri.

Zatiaľ posledným človekom, ktorý na Tenerife bez stopy zmizol, je 19-ročný Jay Slater z Veľkej Británie, o ktorom sme písali v článku na istream.sk. Naposledy o sebe dal vedieť pred deviatou ráno 17. júna, kedy volal svojej priateľke. S posledným percentom baterky sa jej zveril, že sa asi stratil a nemá vodu. Potom sa hovor prerušil.

Slater so svojimi priateľmi pricestoval na Tenerife kvôli hudobnému festivalu, píše portál Sky News.

Po akcii v nočnom klube Papagayo ale na druhý deň skoro ráno odišiel s mužmi na Airbnb ubytovanie v dedinke Masca. Okolo ôsmej hodiny ráno potom podľa kamerových záznamov z bytu odišiel. Nestihol ale autobus a na cestu, ktorá trvá až 11 hodín, sa tak vydal pešo.

V údolí Masca, kde mu o 8:50 naposledy zazvonil telefón, po ňom ňom pátrala polícia, tímy horských záchranárov so psami, drony aj vrtuľník. Po 13 dňoch ale úrady pátranie ukončili. Naďalej po ňom ale pátrajú súkromní britskí detektívi, ktorých si najala Slaterova rodina.

Podľa britských médií by jeho záhadné zmiznutie mohlo súvisieť s bojom, ktorý na Tenerife aktuálne prebieha medzi britskými drogovými dílermi a talianskou mafiou ohľadom kontroly nad obchodom s návykovými látkami.

Od začiatku roka na Tenerife zmizlo už 11 turistov.

Mnohí z nich v letovisku Playa de las Américas, ktoré obľubujú najmä mladí ľudia. Pár dní pred Slaterom zmizol aj poľský turista Marek Siedlecki.

Od marca sa nezvestuje aj napríklad 27-ročná Mexičanka Mariel Gonzálezová Gutiérrezová so svojím dvojročným synčekom. Asociácia SOS Desaparecidos uviedla, že vyšetruje možný prípad únosu dieťaťa a existuje obava, že Sebastian mohol „opustiť národné územie“.

Španielske noviny El Espanol uvádzajú, že sudca nariadil, aby bol Sebastianovi odobratý pas, zatiaľ čo jeho rodičia bojovali o opatrovníctvo, pričom už predtým bolo dohodnuté „spoločné opatrovníctvo“.

Koncom apríla sa na ostrove stratili aj so svojim automobilom aj manželia z Belgicka, 66-ročná Laura Gastónová a 72-ročný Marc Francis. Telo ženy po dvoch mesiacoch objavil rybár.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie