fbpx

Nafta je na Slovensku momentálne najlacnejšia v EÚ. Ceny klesajú postupne

Reklama
Ilustračná snímka (Zdroj: Freepik)

Ceny benzínu a nafty síce stále zostávajú o čosi vyššie, ako pred rokom, no májový vývoj cien na čerpacích staniciach na Slovensku sa motoristom určite páčil. Zlacňovanie pohonných látok totiž pokračovalo aj v 20. tohtoročnom týždni.

Ceny pohonných hmôt na čerpacích staniciach na Slovensku minulý týždeň pokračovali v poklese. Benzín bol najlacnejší od polovice marca, nafta od polovice januára. V medziročnom porovnaní sú ale palivá drahšie. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Priemerná cena litra najžiadanejšieho benzínu Natural 95 za týždeň klesla na 1,622 eura z prechádzok 1,631 eura. Znížila sa druhý týždeň v rade, celkovo o 2,3 percenta. Oproti rovnakému obdobiu vlaňajška bolo toto palivo však drahšie, a to o 3,6 percenta, píše portál openiazoch.zoznam.sk.

Nafta minulý týždeň zlacnela na Slovensku na priemerných 1,507 eura za liter. Ceny prevažne klesali aj v prípade alternatívnych plynových palív. Medzitýždenne zlacnel aj skvapalnený ropný plyn LPG, ktorý sa predával za 0,694 eura za liter.

V porovnaní so zahraničím sú pritom ceny pohonných látok na Slovensku relatívne porovnateľné. V prípade nafty máme dokonca najnižšie ceny zo všetkých okolitých štátov Európskej únie.

V nasledujúcom období pritom možno očakávať na pumpách ďalšie pozitívne správy, hoci výraznejšieho poklesu cien sa zrejme motoristi nedočkajú.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie