fbpx

Nemci si spočítali, kde je najvýhodnejšie tráviť leto. Chorvátsko pohorelo, TÁTO krajina vyhrala

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: FB/The Monastery, Unsplash)

Kvôli chorvátskej drahote je už lacnejšie tráviť dovolenku aj v Španielsku. Či už Nemci vycestujú do akejkoľvek prázdninovej destinácie, väčšinou narazia na nižšie ceny za ubytovanie a stravovanie ako v ich domovine. To im však nebráni v porovnávaní. Jeho výsledok ale nevyšiel pre obľúbenú destináciu na Jadrane príliš lichotivo.

O drahote v Chorvátsku sa toho napísalo už veľa, lenže teraz už je aj úradne potvrdená. Na ceny dovolenky na Jadrane si tentoraz posvietil nemecký Spolkový statický úrad z Wiesbadenu a pre Chorvátsko výsledok nie je príliš pozitívny.

Náklady na hotelové a gastronomické služby sú v Španielsku v priemere o 26 % nižšie ako u našich západných susedov. V

Chorvátsku musia za tieto služby ľudia zaplatiť v priemere „len“ o 18 % menej. „V Grécku stojí prenocovanie alebo stravovanie v reštauráciách o 23 % menej a v Turecku dokonca o 41 % menej ako v Nemecku,“ upresňuje Deutsche Welle.

Všade ale Nemci na nižšie ceny ako u nich doma nenarazia. Drahšie ich prídu napríklad prázdninové pobyty v Škandinávii či vo Švajčiarsku, čo sú však destinácie všeobecne považované za drahé.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie