fbpx

Nové pravidlá či zákazy. Vláda pripravuje zmeny pre vodičov

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Slovenský vodičský preukaz

Vláda pravidelne pripravuje rôzne zmeny, ktoré sa pozitívnym alebo negatívnym spôsobom dotknú niektorých občanov Slovenska. Momentálne je v medzirezortnom pripomienkovom konaní novela zákona o cestnej premávke, ktorá so sebou prináša viacero zmien pre šoférov, informuje o tom portál regiony.zoznam.sk.

Návrh novely zákona by mal vstúpiť do platnosti od 1. júla 2025, ak bude schválený. „Hlavným cieľom návrhu novely zákona je zjednodušenie podmienok pre podnikateľské prostredie pri evidenčných úkonoch spojených s motorovými vozidlami, ako aj ich zjednodušenie pre fyzické osoby, ktoré sú vlastníkmi a držiteľmi vozidiel,“ uvádza sa v predkladacej správe.

Prvou navrhovanou zmenou je zavedenie jednorazových tabuliek so zvláštnym evidenčným číslom obsahujúcim písmeno M alebo C, na ktorých by predajcovia vyznačovali dobu ich platnosti. Dôvodom je, že mnohí zákazníci nevracajú teraz tieto tabuľky späť predajcovi, kvôli čomu vznikajú rôzne komplikácie. Niektorí občania ich dokonca používajú neoprávnene, napríklad na dovoz vozidiel zakúpených v iných štátoch.

„Materiál týchto „jednorazových“ tabuliek bude zo syntetického polyesteru, ktorý vizuálne vyzerá ako tvrdený papier, ale je odolný voči poveternostným vplyvom a roztrhnutiu,“ píše sa v správe. Nový správny poplatok za pridelenie tejto tabuľky bude 5 eur za jeden kus.

Koniec podsvietených a vulgárnych EČV

V návrhu sa píše o rušení možnosti vydávať podsvietené tabuľky s evidenčným číslom (tabuľky zo zmesi polykarbonátu a polyesteru vyžarujúce svetlo pri zapnutom osvetlení).

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie